Wydarzenia Wystawy Atrakcje dla Dzieci w Gdańsku

Zakwitnie kamienica przy Długim Targu w Gdańsku

5. lutego 2010 r. piątek - 7. lutego 2010 r. niedziela

Wszystkich spragnionych nadejścia wiosny zapraszamy na niecodzienną wystawę "Ogród Kulturalny - Tulipany".
Około 100 odmian holenderskich tulipanów w tym takich, które nie weszły jeszcze na rynek polski oraz kompozycje kwiatów takich, jak begonie czy lilie zapełni sień i pierwsze piętro kamienicy przy ul. Długi Targ 39/40.

5 lutego o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy, a 7 lutego o godz. 17.00, w ramach preludium przed nadchodzącymi walentynkami - gorący pokaz flamenco.

W niedzielę także zachęcamy romantyczne dusze do przyniesienia swoich wierszy pisanych dla ukochanej lub ukochanego, a każdy z autorów zostanie nagrodzony bukietem kwiatów.

Tulipany zostały sprowadzone do Europy w połowie XVI wieku przez austriackiego ambasadora w Turcji, sprowadził je z dworu sułtańskiego, a ich uprawą zajął się botanik Karol Clusius, początkowo w ogrodach dworu austriackiego, potem na terenie Holandii. Z upływem lat powstawały nowe odmiany, a same tulipany stawały się coraz bardziej popularne i pożądane przez miłośników kwiatów.

źródło www.gdansk.pl