Boże Narodzenie na Pomorzu

5. stycznia 2008 r. sobota - 31. stycznia 2008 r. czwartek

Wystawa - Boże Narodzenie na Pomorzu

trwa do 31 stycznia 2008r w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Wystawa będzie odwoływała się do tradycji związanych z Bożym Narodzeniem na Pomorzu od XIX wieku do czasów współczesnych. Włączenie w wystawę wątków współczesnych pozwoli spojrzeć na Święta Bożego Narodzenia z innej perspektywy – obyczaje świąteczne nie będą postrzegane jako zamknięta, skończona całość, ale jako forma podlegająca zmianom.

Otrwarcie w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ulicy Cystersów 19 w Gdańsku Oliwie (Dawny Spichlerz Opactwa Cysterskiego w Parku Oliwskim). Będzie ją można oglądać do 31 stycznia 2008 r.