Wydarzenia Dla rodziców Forum Rad Szkół i Rad Rodziców

Gdańskie Forum Rad Szkół i Rad Rodziców

12. stycznia 2011 r. środa

12 stycznia odbędzie się zebranie Gdańskiego Forum Rad Szkół i Rad Rodziców. Tematyka spotkania dotyczyć będzie współpracy rodzina - szkoła - społeczność lokalna oraz postulatów na Ogólnopolskie Forum Rodziców i Organizacji Rodzicielskich.

Najbliższe zebranie odbędzie się 12 stycznia o godz.17.00 w Gimnazjum nr 2 przy ul. Kartuskiej 32/34. Poświęcone będzie wypracowaniu gdańskich standardów współpracy rodzina -szkoła- społeczność lokalna oraz omówieniu postulatów na Ogólnopolskie Forum Rad Rodziców i Organizacji Rodzicielskich. - Będziemy wspólnie uczyć się jak współdziałać i wykorzystywać dostępne mechanizmy prawne do podnoszenia jakości edukacji i rozbudowywania oferty edukacyjnej na wszystkich jej poziomach, zgodnie z oczekiwaniami rodziców, klientów i partnerów tego procesu - zapowiadają organizatorzy.

W spotkaniu udział może wziąć każdy rodzic po wcześniejszym zgłoszeniu swojej obecności.
(!) Potwierdzenie udziału należy przesłać Przewodniczącej Forum Jolancie Kaczmarskiej na adres e-mail: jolanta.k@poczta.onet.eu do 10 stycznia. Późniejsze zgłoszenia nie zostaną uwzględnione, dlatego prosimy o dopilnowanie powyższego terminu.
Mapka dojazdu www.gimnazjum2.internetdsl.pl/index.php?id=kontakt
Kontakt z Prezydium Forum www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,17289.html

Gdańskie Forum Rad Szkół i Rad Rodziców pracuje na rzecz i po stronie ucznia. Stowarzyszenie pozwoli na nowo przeanalizować zaangażowanie rodziców w następujących obszarach:
- rodzicielstwo,
- komunikacja,
- wolontariat,
- nauka domowa,
- współdecydowanie,
- współpraca ze środowiskiem.

Gdańscy rodzice wezmą udział w powołaniu Ogólnopolskiego Forum Rad Rodziców i Organizacji Rodzicielskich, które odbędzie się 15 stycznia w Warszawie.
Głównymi zadaniami Forum będą: szeroka integracja środowisk rodzicielskich działających na polu oświaty, stworzenie płaszczyzny dyskusji i wymiany poglądów we wszystkich sprawach dotyczących polskiej szkoły, wypracowywanie rozwiązań niezbędnych dla rozwoju narodowej edukacji oraz wyłonienie reprezentacji do kontaktów z Parlamentem RP, Rządem RP i samorządami terytorialnymi.

Piotr Kowalczuk / Referat Komunikacji Społecznej

Urząd Miejski w Gdańsku